Wyścig szczurów

Opis forum


  • Index
  •  » Hyde Park
  •  » Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

#16 2012-08-28 20:08:18

Małrycy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 20

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Prawo należy zmienić radykalnie, wykorzystując właśnie brak demokracji. Pozbyć się wszelkich reliktów socjalizmu, pozostawić wolny rynek samemu sobie. A gdy dostrzeże się jakiś irracjonalny przepis prawa, to właśnie jednostkowa władza monarchy będzie plusem, gdyż nie trzeba będzie trzech czytań w parlamencie i głosowań, co zazwyczaj trwa kilka miesięcy, by taki przepis zmienić. Jedna szybka decyzja, jeden podpis i po sprawie.

Aborcja to morderstwo, zatem nie może być dozwolone (poza przypadkami, które występują aktualnie w polskim prawie), a in-vitro powinno być dozwolone ale BEZ REFUNDACJI. Ja kogoś stać to niech sobie działa. No i pod warunkiem że nie dochodzi do morderstwa zarodków, czyli jedno in-vitro=jeden embrion (nie znam się na tym specjalnie ale chodzi mi o brak zamrażania itd). To jest logiczne, bez względu na to jaką ideologię się wyznaje i jestem pewny, że da sie stworzyć przepisy, które nie bedą 'katolickie' czy 'lewicowe' tylko będą racjonalne

Offline

 

#17 2012-08-28 20:17:06

 Stanisław Drozdowski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 23

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Akapit 1 - pełna zgoda, tylko niech to zrobi charyzmatyczny premier lub prezydent (jak w Gruzji) a nie monarcha.

Akapit 2 - aborcja zgoda, in vitro raczej nie, ale szczerze mówiąc nie znam się więc nie będę się wypowiadał, czy da się zrobić przepisy racjonalne - tak, tylko że dla mnie pro-katolickie = racjonalne.

Offline

 

#18 2012-08-28 20:20:29

Małrycy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 20

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

A czym sie różni charyzmatyczny premier od monarchy? Ciągłość władzy powinna być zachowana Nie może być tak, że narodowi nie spodobają się cięcia socjalne to sobie zmieni premiera, który te dobroci socjalne przywróci. A potem państwo wpadnie w kryzys, przyjdzie nowy, wolnorynkowy, którego będa nosić na rękach. Wprowadzi cięcia i za rok,dwa bum! Znów to samo... To jest chore, a dzieje się w wielu krajach na świecie, dlatego lepszy jest monarcha, którego trudniej odwołać ze stanowiska

Offline

 

#19 2012-08-28 20:26:55

 Stanisław Drozdowski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 23

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Więc czyż nie lepiej dać zapisy w konstytucji blokujące socjalizm, i do tego króla stojącego na straży, niż oddawać władzę w rękę jednej osoby? A jaką dasz gwarancję iż syn króla nie będzie socjalistą? Mówisz o 75% odwołujących króla - nigdy nie znajdzie się 75% samych liberałów, jeśli socjaliści przeprowadzą kampanię, więc to rozwiązanie też jest niestałe.

Offline

 

#20 2012-08-28 20:29:49

Małrycy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 20

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Tyle że demokracja jest niestała i nawet konstytucje można łatwo zmienić. A kto powiedział że syn króla ma być jego następcą? Jedynie pod warunkiem że będzie takim samym fachowcem jak ojciec i będzie kontynuował jego politykę

Offline

 

#21 2012-08-28 20:33:21

 Stanisław Drozdowski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 23

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

A kto więc będzie wybierał następce króla?
Monarchia ma jedną, podstawową wadę socjalizmu - traktuje ludzi jak bezmyślne bydlęta (demokracja w mniejszym stopniu).

Offline

 

#22 2012-08-28 20:40:45

Małrycy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 20

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Jakie bydlęta? Co Ty za głupoty wygadujesz
A demokracja to nie traktuje mnie jak bydle, uznając głos dwóch meneli wyżej niż głos profesora uniwersyteckiego?

Król, pod warunkiem wolnorynkowego nastawienia, o to mi sie rozchodzi

Offline

 

#23 2012-08-28 20:45:49

 Stanisław Drozdowski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 23

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Owszem bydlęta. Najlepszym systemem jeśli chodzi o nie-zbydlęcenie jest zdecentralizowana demokracja - masz prawo głosu i wiesz iż twój głos się dużo liczy. A co do meneli - rzadko chodzą na wybory

Ale kto tego króla wybiera? I czemu wolnorynkowiec ma być lepszy (ja rozumie, ja popieram, ja wiem, liberalizm jest lepszy, ale nie dyskryminujmy na tle poglądów, bowiem tak ogromne odejście od norm etycznych naraża na szwank ich całość)?

Offline

 

#24 2012-09-21 19:50:11

Zbigniew Rola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 1

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Demokracja to najgorszy ustrój, nie licząc pozostałych lub coś w tym stylu- tak mówił Churchill.
Demokracja ma wiele wad, ale jest jakby mniejszym złem.

Offline

 

#25 2012-09-23 15:24:48

Alexis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 1

Re: Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Demokracja, podobnie jak i inne ustroje, zależy od jednego, acz bardzo ważnego czynnika - czynnika ludzkiego. O ile w monarchii i dyktaturze jest to czynnik jednego człowieka, to w demokracji dotyczy to całego społeczeństwa. I tu zaczyna się podstawowy problem, bo nie ma żadnych cenzusów, który ograniczałby możliwość głosowania dla ludzi całkowicie nieznających się na polityce, ani też nie znających nawet programu partii, na jaką głosuje sugerując się obrazem medialnym. O ile król jest niemal zawsze odpowiednio przygotowany do sprawowania rządów, o tyle społeczeństwo (jako całość) - nie. Jeśli wprowadzić cenzus np. wykształcenia, część problemów minie, lecz zaczną się oskarżenia o łamanie tzw. "praw człowieka" i zasad demokracji. Widać zatem, iż rządy jednej osoby są lepsze, o ile osoba rządząca odznacza się cechami dobrego władcy tj. pracowitość czy dbanie o dobro obywateli. Obecnie polska polityka schodzi na psy, a politycy rządzą dla samego rządzenia, a nie z obowiązku. Dla króla zawsze dobro kraju będzie najważniejsze, gdyż jest z nim tak jak z przedsiębiorcą - chce, żeby jego "firma" (kraj) się rozwijał. To dlatego Fryderyk Wielki, władca wszak absolutny, uważał się za pierwszego sługę państwa.

Offline

 
  • Index
  •  » Hyde Park
  •  » Czy demokracja jest systemem korzystnym dla funkcjonowania państwa?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.c47.pun.pl www.telefonypomocy.pun.pl www.przyszowa.pun.pl www.wige2011egzaminie.pun.pl www.mojeosiedle.pun.pl